Aktuality - Rychlobruslení Žďár nad SázavouAktuality

Vzpomínka na Jiřího Kyncla

Poslední lednový den nás navždy opustil Jiří Kyncl, bývalý olympionik a jeden z nejúspěšnějších českých rychlobruslařů.

Čest jeho vzpomínce.

https://www.idnes.cz/sport/ostatni/jiri-kync-rychlobrusleni-umrti.A220202_648967_sporty_rou


MČR v rychlobruslení na dlouhé dráze 2021

O posledním adventím víkendu 18. až 19.12.2021 se v polském Tomaszówě Mazowieckém konalo Mistrovství České republiky v rychlobruslení na dlouhé dráze.

Do Areny Lodowa se sjeli sportovci z celé České republiky. Závodníci z našeho klubu bojovali o příčky nejvyšší a bojovali úspěšně. Všem děkujeme za reprezentaci a gratulujeme ke skvělým výsledkům. Velké dík také patří trenérovi Jiřímu Macháčkovi a zůčastněným rodičům za podporu a spolupráci. 

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitBOJ ve Zprávičkách

Dne 23.2. proběhla na ČT Déčku reportáž, jak se našim malým bruslařům trénuje při koronavirových omezení.

Odkaz najdete ve složce Videa.


International Skatespecials Cup, Inzell 23., 24.11.2019

Minulý víkend 23. a 24. listopadu se v německém Inzellu konal International Skatespecials Cup.

Závody se jely formou trojboje na krátkých a středně dlouhých tratích. Ve velké konkurenci italských, rakouských, německých, polských a švýcarských závodníků naši rychlobruslaři opět vybojovali skvělá umístění. Všem závodníkům za perfektní nasazení a skvělé výkony moc děkujeme.

Viz fotografie:

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitMČR 2019 Tomašow

Poslední zářijový víkend patřil rychlobruslařům z Česka. Ve dnech 28. -29. 9. 2019 se totiž konalo v historii první Mistrovství České republiky v kryté hale v polském Tomaszově. Šampionát měl mezinárodní statut.

Mistrovství se konalo díky spolupráci Českého svazu rychlobruslení, ISU (International Skating union) a ArenaLodowa Tomaszow Mazowiecki Polsko.

O cenné kovy bojovalo celkem 55 českých závodníků z celkem 9 klubů, z toho dva kluby z našeho města BK Žďár a BOJ Žďár. Vedle Martiny Sáblíkové a Nikoly Zdráhalové se ve čtyřboji představili i závodníci v dalších věkových kategoriích.

Bruslařský oddíl juniorů Žďár nad Sázavou úspěšně reprezentovalo celkem 10 dětí v kategoriích junior C, D, E a F. Dívky i chlapci plně ovládli stupně vítězů, domů si odvezli 4 zlaté, 2 stříbrné i 1 bronzovou medaili a další tři závodnice obsadili 4. a 5. místo.

Za těmito nemalými úspěchy stojí kvalitní celoroční tréninková příprava.

Toto mistrovství ukázalo, že základna rychlobruslení není jen o Martině Sáblíkové, ale i o dalších desítkách dětí, kteří ve stopách Martiny kráčí a chtějí dosáhnout fenomenálních výsledků svého idolu, kterým bezesporu Martina je.

Rádi bychom poděkovali 2., 3., 4. a 5. ZŠ ve Žďáře nad Sázavou a ZŠ Herálec za umožnění účasti našich dětí na závodech a zahraničních soustředěních.

Gratulujeme všem rychlobruslařům a zároveň jim přejeme, aby další cenné kovy z Mistrovství České republiky získávali v tak diskutované a dosud nepostavené domácí hale.

 

Fotky postupně přidáváme do galerie

ZvětšitZvětšitUkončení zimní sezony

Včera 28.3. jsme úspěšně ukončili zimní sezonu posledním tréninkem na ledové ploše zimního stadionu ve Žďáru nad Sázavou. Milým překvapením bylo, když se zde objevily naše úspěšné reprezentantky rychlobruslení Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová.

Proběhlo focení, podepisování a v této příjemné atmosféře jsme na pár dnů dali tréninkům sbohem. 

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitInzell 30.1.-2.2.2019

Při poslední návštěvě Max Aicher Areny v německém Inzellu jsme měli možnost se setkat s opravdovými hvězdami světového rychlobruslení(konkrétně s Ireen Wustovou a Francescou Lollobrigidou), které se zde připravují na nadcházející mistrovství světa, které se zde koná od 7.2. do 10.2.2019. A zároveň jsme měli možnost sledovat tréninky národních týmů.

ZvětšitZvětšitInzell 16.1.-20.1.2019

V rámci lednového soustředění v německém Inzellu jsme i spřítomným hlubem KSB Hodonín v sobotu 19.1. uspořádali závody pro naše nejmladší. 

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitVánoční závody

Dnes 27.12. úspěšně proběhl další již 4. ročník Vánočních rychlobruslařských závodů, které se konaly na zimním stadionu ve Žďáru nad Sázavou. Děkujeme všem závodníkům, trenérům a pořadatelům za výborně zvládnutý průběh celé akce. 

A zároveň všem přejeme hodně zdraví a sportovních úspěchů v příštím roce.

BOJ Žďár nad Sázavou.

ZvětšitInternational Skatespecials Cup, Inzell

Minulý víkend se v německém Inzellu konal International Skatespecials Cup 2018 a my byli opět u toho.

Ve velké konkurenci se naši závodníci rozhodně neztratili. Spíše naopak. Opět ukázali, jak mají natrénováno na další sezónu a někteří se blýskli i na stupních vítězů, konkrétně Martin Kučka, Barbora Slámová a Gabriela Anna Čtvrtková. 

Gratulujeme.

 

Kompletní výsledky jsou zde:

https://www.max-aicher-arena.de/wp-content/uploads/Ergebnis_SS_20181124.pdf

 

ZvětšitZvětšitZvětšitStarší články: 1 2 3  >>

Podporují nás:

Sportis
příspěvková organizace města Žďár nad Sázavou
Město Žďár nad Sázavou
Zvětšit
Zvětšit
Český svaz rychlobruslení
Český svaz kolečkového bruslení
SATT a.s.
Činnost je zaměřena na poskytování kvalitních a spolehlivých služeb zejména v oboru teplárenství a telekomunikací. Zajišťujeme dodávku tepla do 70% Města Žďár nad Sázavou a ve špičkách i výrobu prostřednictvím vlastní kotelny. Za použití nejmodernějších technologií nabízíme vysokorychlostní internet a digitální kabelovou televizi
HELPING VÝŠKOVÉ PRÁCE s.r.o.
Naše společnost se zaměřuje na širokou škálu výškových prací od čištění skalních stěn, přes nátěry konstrukcí, až po vrtací a sanační práce. Kompletní seznam najdete v sekci služby.
Technik für Möbel Hettich
NOWIS Team
Tým vedený trenérem Petrem Novákem obsahuje vycházející hvězdy světového rychlobruslení, ale i velké juniorské talenty. Zaměření týmu není pouze na rychlobruslení, ale i na silniční cyklistiku a in-line bruslení.
AUTOCONT
Portfolio řešení a služeb

AutoCont se mnoho let zaměřuje na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firemní klientelu a státní správu. Postupně se tak propracoval mezi nejvýznamnější společnosti na ICT trhu a AutoCont nabídka pokrývá naprostou většinu potřeb ICT ve firmách a organizacích.

V pěti hlavních oblastech portfolia řešení a služeb je nabízena koncentrovaná zkušenost a know-how z obrovského množství projektů a zakázek nejrůznějších ICT oblastí.

Zavádíme a provozujeme užitečné informační technologie v organizacích.
Králi.cz - tvorba www stránek, webhosting, internetové obchody
Zvětšit